Lokalizacja:
Data szkolenia:
Prowadzący:
Sebastian Starnawski, Anna Kędzierska - Adamczyk
Cena:
2750 zł netto
3382.5 zł brutto
Dodatkowe informacje:
przyjazd do hotelu GRAND HOTEL Stamary w dniu 27.10.2024 po godz. 16.00 - zakończenie szkolenia 30.10..2024 po godz. 14.00 (szkolenie 3-dniowe)
2061
tel. 77 453 60 09
kom. 504 850 668
kom. 662 211 225
e-mail: biuro@isepszkolenia.pl
Pon - Pt: 7:30 - 15:30
Cel i forma realizacji
Program
Prowadzący
Warunki uczestnictwa
Formularz zgłoszeniowy
Pliki do pobrania
Prognoza
Komentarze
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest praktyczne omówienie zagadnień związanych z rozliczaniem czasu pracy, dokumentacją pracowniczą oraz najnowszych zmian w Prawie pracy, które w ostatnim czasie weszły w życie, a także wybranych zagadnień związanych z naliczaniem wynagrodzeń, zmian w podatku PIT i oskładkowaniu ZUS oraz świadczeń które otrzymują pracownicy ZUS. W trakcie szkolenia są omawiane trudne i skomplikowane sytuacje związane z ewidencją i rozliczaniem czasu pracy w połączeniu z naliczaniem wynagrodzeń i zasiłków ZUS w oparciu o najnowsze interpretacje i stanowiska organów kontrolujących.
Adresaci szkolenia
Szkolenie skierowane jest do osób pracujących w działach kadr i płac, w działach HR, pracowników biur rachunkowych, osób zarządzających oraz właścicieli firm.
Korzyści ze szkolenia
Uczestnik szkolenia będzie miał możliwość wymienienia swojego doświadczenia z innymi uczestnikami (praktykami) szkolenia. Dzięki szkoleniu uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z najnowszymi interpretacjami i stanowiskami organów kontrolujących, dzięki czemu będzie miał możliwość uniknięcia błędów w swojej codziennej pracy.
Dzień I
WYNAGRODZENIA W 2024 ROKU. ZASADY OPODATKOWANIA I OSKŁADKOWANIA W 2024 ROKU W KONTEKŚCIE PŁATNIKA WYNAGRODZEŃ. PRZYPADKI CIEKAWE I TRUDNE:
1. Podstawowe zasady opodatkowania wynagrodzeń i świadczeń w ramach umów cywilnoprawnych w 2024 roku- najczęstsze pytania uczestników: – przychód, – nieodpłatne świadczenia, – koszty uzyskania przychodu, – ulga w podatku, – stosowanie skali, – oświadczenia pracownika i ich wpływ na wysokość wynagrodzenia, – zmiany limitów zwolnień w związku z COVID. 2. Problemy i zmiany w zakresie stosowania ulgi dla młodych, senioralnej, 4+ i ulgi na powrót, preferencyjne opodatkowanie małżonków i rodziców samotnie wychowujących dzieci. 3. Zasady rozliczania delegacji i ryczałtu za jazdy lokalne. Wirtualne diety kierowców międzynarodowych a PIT i ZUS. Zmiany zasad stosowania zwolnienia z podatku dla kierowców międzynarodowych od 19.08.2023 roku. 4. Problemy praktyczne w ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku: – premie miesięczne, – składniki zmniejszane za czas absencji, – składniki kwartalne, – składniki okazjonalne, – lista składników nigdy nie wliczanych do podstawy. 5. Praktyczne obliczenia listy płac z wynagrodzeniem i zasiłkiem chorobowym. Zmiana zasiłku chorobowego na wypadkowy i odwrotnie. 6. Ograniczenie wysokości składki zdrowotnej w 2024 roku – przykłady praktyczne. 7. Potrącenia z listy płac po marcowej nowelizacji – poukładanie podstaw w kontekście zmian. 8. Szybka powtórka zasad stosowania zwolnień z podatku i zwolnień ze składek ZUS. 9. Wdrożone zmiany na 2024 rok – stawki, wskaźniki: – stawki, wskaźniki, – umowy o dzieło, – minimalne wynagrodzenie, – planowane zmiany w oskładkowaniu umów zleceń – kolejna odsłona, – składka zdrowotna osób powołanych. 10. Wynagrodzenie w przypadku zgonu pracownika: – wynagrodzenie za pracę i inne świadczenia po zmarłym pracowniku a PIT, – odprawa pośmiertna uprawnionym członkom rodziny zmarłego pracownika, – skutki podatkowe zgonu osoby świadczącej usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej – zlecenie, rada nadzorcza, zarząd. 11. Podatkowe i składkowe omówienie wynagrodzenia prokurenta i osób świadczących usługi na rzecz spółki na podstawie art. 176 KSH. 12. Problemy z kontraktem menedżerskim. 13. Umowa zlecenia z własnym pracownikiem – skutki podatkowe oraz w zakresie składek ZUS. 14. Zbieg tytułów do ubezpieczeń – najważniejsze problemy. 15. Najnowsze stanowiska organów skarbowych i ZUS – opodatkowanie nieodpłatnych – inne świadczenia. 16. Panel dyskusyjny.
Dzień II
ROZLICZANIE CZASU PRACY W PRAKTYCE 2024 ROKU:
1. Pojęcie czasu pracy. 2. Pojęcie doby i tygodnia na tle czasu pracy. 3. Ustalanie wymiaru czasu pracy w okresie rozliczeniowym (nominału) na zasadach art. 130 KP. 4. Maksymalny limit łącznego tygodniowego czasu pracy (art. 131 KP) 5. Minimalny nieprzerwany odpoczynek dobowy i tygodniowy. 6. Okres rozliczeniowy. 7. Systemy czasu pracy. 8. Ruchomy czas pracy. 9. Indywidualny rozkład czasu pracy. 10. Praca zmianowa. 11. Przerwy w pracy. 12. Wyjścia prywatne i ich odpracowywanie. 13. Ustalanie organizacji czasu pracy na zasadach art. 150 KP. 14. Dokumentacja związana z czasem pracy. 15. Pojęcie dnia wolnego od pracy. 16. Praca w godzinach nadliczbowych, 17. Praca w dniu wolnym od pracy z tytułu 5-dniowego tygodnia pracy. 18. Praca w niedzielę i święto. 19. Czas pracy kadry zarządzającej. 20. Dyżur pracowniczy. 21. Rozliczanie czasu pracy w związku z nawiązaniem lub ustaniem stosunku pracy w trakcie okresu rozliczeniowego. 22. Praca w porze nocnej. 23. Zasady wliczania określonych zdarzeń do czasu pracy
Dzień III
PRAWO PRACY I BHP W PRAKTYCE 2024 – WYBRANE ZAGADNIENIA I NAJNOWSZE ZMIANY:
1. Zasady zatrudniania w 2024 roku, 2. Zasady zatrudniania na czas określony.3.Możliwość jednoczesnego zatrudnienia na podstawie wielu umów o pracę. 4.Treść umowy o pracę. 5.Wnioski pracownika o zmianę warunków pracy i płacy. 6. Uzasadnienie wypowiedzenia. 7. Stanowisko PIP i MPiPS w sprawie umów o pracę. 8.Treść dodatkowej informacji o warunkach zatrudnienia. 9. Zwolnienie z powodu działania siły wyższej. 10. Praca zdalna. 11. Dyskusja i pozostałe zagadnienia.
Czas trwania szkolenia:
Warunek otrzymania certyfikatu
Formą zaliczenia szkolenia jest obecność na zajęciach szkoleniowych potwierdzona w liście obecności, na podstawie której słuchacz otrzymuje certyfikat o ukończenia szkolenia.
Warunki uczestnictwa w szkoleniu
Dla osób które chcą uczestniczyć jedynie w zajęciach (bez noclegu i wyżywienia) – cena razem z materiałami szkoleniowymi wynosi 550zł netto za jeden dzień szkoleniowy. Istnieje możliwość uczestnictwa w wybranym dniu szkolenia.
Dodatkowe informacje