Dziś jest: 14-12-2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
zdjęcie tytułowe (1).jpeg
Szukaj na stronie

Zapisz się do newslettera

Kontakt z nami:
tel./fax: 77/ 453 60 09
tel.: 504 850 668
tel.: 662 211 225
e-mail:
Konsultant on-line:

KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY 2019

Ważna informacja dla pracodawców!!!

Informujemy, że w niektórych powiatach już ruszyły nabory wniosków na dofinansowanie szkoleń na rok 2019 z Krajowego Funduszu Szkoleniowego - szczegółowe informacje można uzyskać na stronach Powiatowych Urzędów Pracy na terenie którego mieści się siedziba Państwa firmy lub zakład pracy. W pozostałych urzędach konkursy zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.

Pracodawca ubiegający się o środki z KFS musi spełnić co najmniej jeden z priorytetów Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które zostały przyjęte na 2019 r. Jednym z taki kryteriów jest: "wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych". Wśród zawodów deficytowych jest między innymi zawód "samodzielnego księgowego".

Dla firm i osób które zainteresowane są skorzystaniem z dofinansowania szkoleń w zawodach deficytowych "pracownika ds. rachunkowości i księgowości" lub "samodzielnego księgowego" przygotowaliśmy już stosowne programy szkoleń na podstawie których można aplikować o dofinansowanie szkoleń - prosimy o kontakt z nami.

Dla kogo środki?

O środki w ramach Funduszu może ubiegać się każdy pracodawca, który zatrudnia co najmniej jednego pracownika.

Przypominamy!!! - że pracodawcą nie jest podmiot prowadzący działalność gospodarczą i niezatrudniający pracowników w ramach umowy o pracę, współpracujący wyłącznie ze współmałżonkiem, czy też zatrudniający osoby na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Środki finansowe przeznaczone są na sfinansowanie szkoleń zarówno pracowników jak i pracodawców

Mikro przedsiębiorcy (firmy zatrudniające do 9 osób) ze środków KFS mogą otrzymać do 100% kosztów kształcenia, a w przypadku pozostałych firm 80% kosztów szkolenia.

Przy dofinansowaniu nie uwzględnia się innych kosztów, które pracodawca ponosi w związku z udziałem pracowników w kształceniu ustawicznym, np. wynagrodzenia za godziny nieobecności w pracy w związku z uczestnictwem w zajęciach, kosztów delegacji w przypadku konieczności dojazdu do miejscowości innej niż miejsce pracy itp.

Uwaga ! - procedura wnioskowania nie jest skomplikowana i jest uzależniona od wytycznych danego Powiatowego Urzędu Pracy na terenie którego mieści się siedziba firmy wnioskującej o wsparcie !!!