Rachunkowość budżetowa (48 godzin)
Termin rozpoczęcia kursu:
trwa nabór do grupy.- zapraszamy !
Opole - siedziba ISEP, ul. Ozimska 48 lok. 51 (II piętro)
- budynek na skrzyżowaniu ul. Ozimskiej z Katowicką
Kurs został przygotowany z myślą o osobach, które znają podstawy rachunkowości i zamierzają poznać zasady rachunkowości i sprawozdawczości budżetowej. Zajęcia prowadzone będą w formie ćwiczeń z elementami wykładów.
PROGRAM
1. WSTĘP DO RACHUNKOWOŚCI. 2. RACHUNKOWOŚĆ BUDŻETOWA: - Pojęcie rachunkowości budżetowej, - Szczególne zasady rachunkowości jednostek sektora finansów publicznych, - Szczegółowa klasyfikacja dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków, - Plan kont oraz ewidencjonowanie operacji gospodarczych zgodnie z ustawą o rachunkowości i klasyfikacją budżetową, - Budżet środków europejskich. 3. SPRAWOZDAWCZOŚĆ BUDŻETOWA: - Rodzaje, formy, terminy i sposób sporządzania sprawozdań z wykonania planów finansowych jednostek budżetowych, - Rodzaje, formy, terminy i sposób sporządzania sprawozdań z wykonania planów finansowych państwowych funduszy celowych, - Rodzaje, formy, terminy i sposób sporządzania sprawozdań z poniesionych przez jednostki sektora finansów publicznych wydatków strukturalnych. 4. POLITYKA RACHUNKOWOŚCI W JEDNOSTKACH BUDŻETOWYCH: - Pojęcie polityki rachunkowości, - Zakres polityki rachunkowości, - Elementy polityki rachunkowości, - Zasady budowania polityki rachunkowości, - Wprowadzanie zasad polityki rachunkowości. 5. DYSCYPLINA FINANSÓW PUBLICZNYCH: - Pojęcie dyscypliny finansów publicznych, - Odpowiedzialność za naruszenie przepisów. 6. USTAWA O FINANSACH PUBLICZNYCH: - Przepisy ogólne i pojęcia ustawowe, cechy finansów publicznych, - Jednostki sektora finansów publicznych, - Zasady gospodarowania środkami publicznymi, - Wieloletni plan finansowy państwa, - Ustawa budżetowa pojęcie zasady opracowania i uchwalania. 7. INWENTARYZACJA: - Pojecie ustawowe, - Rodzaje inwentaryzacji, - Terminy i częstotliwość przeprowadzania inwentaryzacji, - Dokumentacja inwentaryzacji, - Plan inwentaryzacji, - Rozliczenie różnic inwentaryzacyjnych. 8. Egzamin wewnętrzny.
WYKŁADOWCA:
Praktyk, specjalista z zakresu rachunkowości budżetowej - kierownik Referaty Księgowości w jednostce sektora publicznego.
Warunki uczestnictwa w kursie:
- Odpłatność za udział jednej osoby w szkoleniu wynosi 1.150,- zł netto .
- W przypadku szkoleń sfinansowanych w conajmniej 70% ze środków publicznych do ceny nie doliczamy podatku VAT. W tym celu prosimy o przesłanie do nas wypełnionego oświadczenia, które jest do pobrania tutaj.
- Podana cena jest ceną netto i należy do niej doliczyć 23% podatku VAT (cena brutto odpowiednio: 1414,50,-zł od osoby).
- Należność za szkolenie płatna na podstawie faktury na nasze konto w IDEA BANK o nr 35 1950 0001 2006 0389 9519 0002.
- Nieobecność zgłoszonego uczestnika w szkoleniu nie zwalnia od zapłaty pełnej kwoty należności.
- Zajęcia szkoleniowe prowadzone są metodami aktywnymi i obejmują: wykłady, ćwiczenia praktyczne, egzamin pisemny.
- Kurs odbywać się będzie w weekendy w godz. 9.00 - 15.00 w siedzibie Instytutu Szkolenia Ekonomiczno-Prawnego Opole, ul. Ozimska 48 ( II piętro).
- Uczestnicy otrzymają faktury w dniu szkolenia.
- Cena obejmuje: wykłady, materiały szkoleniowe i poczęstunek
Szkolenie o tej samej tematyce możemy zrealizować dla Państwa w formie szkolenia zamkniętego.
zainteresowane osoby prosimy o kontakt z nami.
Przyjmujemy zgłoszenia pisemne i telefoniczne lub e-mailem.
tel./fax: /77/ 453-60-09, e-mail: