Faktura VAT w 2021 roku - dla księgowych, działów sprzedaży, służb technicznych i handlowców
Termin szkolenia:
5 maj 2021 - godz. 9.00 - 12.15 - szkolenie online !
Cena: 180,-netto/os.*/221,40-zł brutto
tel. 77/453 60 09, 504 850 668, 662 211 225
e-mail:
Wypełnij formularz zgłoszeniowy>>
Instrukcja rejestracji na szkolenie online>>
Cel szkolenia:
Zaprezentowanie aktualnych zmian i problemów związanych z prawidłowym wystawieniem faktury VAT i funkcjonowaniem kas fiskalnych w 2021 roku, z uwzględnieniem deklarowanych celów prawodawcy i trudności praktycznych. Ponadto na szkoleniu przytoczona zostanie praktyka organów podatkowych oraz orzecznictwo sądów administracyjnych w zakresie podejścia do bieżących problemów w stosowaniu przepisów z którymi na co dzień mierzą się przedsiębiorcy.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie jest adresowane do pracowników działów finansowo-księgowych, pracowników biur rachunkowych, doradców podatkowych, właścicieli firm oraz innych osób zainteresowanych tematyką szkolenia.
Program
- Odpowiedzialność karna i karnoskarbowa z tytułu wystawienia lub posłużenia się wadliwą lub nierzetelną fakturą
- Kodeks karny – jakie nieprawidłowości związane z wystawionymi fakturami są penalizowane, kto ponosi konsekwencje karne i finansowe, w jakich przypadkach można uniknąć odpowiedzialności lub obniżyć wysokość kary,
- Kodeks Karny Skarbowy – różnica między fakturą nierzetelną a fakturą wadliwą, zakres odpowiedzialności dla osób wystawiających i posługujących się takimi fakturami,
- Faktury wprowadzenie
- definicja faktury, znaczenie faktury w rozliczeniu podatku VAT,
- przepisy ustawy o VAT regulujące zasady wystawiania faktur,
- różnica między fakturą „papierową” a „elektroniczną”
- Zasady i terminy wystawiania faktur
- na kim spoczywa obowiązek wystawienia faktury i w jakich sytuacjach,
- faktura wystawiana przez nabywcę (samofakturowanie),
- w jakich sytuacjach czynność dokumentowana jest fakturą, a w jakich notą księgową,
- „pusta faktura” i jej skutki, sytuacje w jakich dopuszcza się „anulowanie” faktury,
- faktury „VAT-RR”, faktury metoda kasowa, system marży
- „refakturowanie”, (data sprzedaży, data powstania obowiązku podatkowego i data wystawienia refaktury, refakturowanie świadczeń złożonych np. media przy wynajmie, leasingu, stawki podatkowe),
- faktury dokumentujące otrzymanie zaliczki, zadatku, przedpłaty,
- dokumentowanie importu usług, zakupu towarów gdzie podatnikiem jest nabywca oraz WNT
- elementy jakie winna zawierać faktura
- terminy wystawiania faktur, (zasady ogólne, sprzedaż wydawnictw, usługi drukowania wydawnictw, usługi budowlane, usługi najmu, dzierżawy, leasingu, dostawa „mediów”,
- sposoby i terminy korygowania wystawionych faktur,
- faktura korygująca a nota korygująca, zbiorcza faktura korygująca, faktury zwiększające i obniżające podstawę opodatkowania,
- duplikat faktury, faktury do paragonów, dokumenty uznawane za faktury,
- faktury wystawiane w walucie obcej – zasady stosowania kursów walut,
- różnica między „anulowaniem „ dokumentu a jego korektą do „zera”
- faktury w wersji elektronicznej (e-faktury), zasady przesyłania i przechowywania faktur elektronicznych, zasady udostępniania faktur elektronicznych organom podatkowym i skarbowym, okres, przez który należy przechowywać faktury, faktura papierowa przechowywana w wersji elektronicznej i odwrotnie.
- Odpowiedzi na pytania uczestników.
Prowadzący:
Dariusz Polakowski - Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, podyplomowych studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletni pracownik organów podatkowych. W okresie pracy w Izbie Skarbowej we Wrocławiu trener Ministra Finansów z zakresu podatku VAT, integracji europejskiej, komunikacji oraz zarządzania zasobami ludzkimi w administracji. Przeprowadził ponad 2 tysiące szkoleń i wykładów z zakresu podatku od towarów i usług, których uczestnikami byli pracownicy organów podatkowych, doradcy podatkowi, pracownicy pionów ekonomiczno – księgowych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą oraz jednostek samorządu terytorialnego. Autor lub współautor publikacji związanych z problematyką podatku VAT. Jest osobą wysoce komunikatywną o ogromnym doświadczeniu i nie kwestionowanej wiedzy. Stały współpracownik naszej firmy.
Forma realizacji szkolenia i materiały szkoleniowe:
- Szkolenie realizowane jest w formie wykładu online poparte przykładami z życia gospodarczego w trakcie którego omawiane będą najistotniejsze zmiany w przepisach .
- Stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.
- Autorskie materiały szkoleniowe zostaną przesłane wszystkim zgłoszonym uczestnikom (po dokonaniu płatności) dzień wcześniej na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail.
- Po zakończonym szkoleniu uczestnicy oceniają szkolenie poprzez pozostawienie opinii w formie komentarzy online, które pozwolą nam podsumować efekty i jakość realizacji szkolenia.
Warunek otrzymania zaświadczenia:
Formą zaliczenia szkolenia jest uczestnictwo w wykładzie online na podstawie którego słuchacz otrzyma zaświadczenie
Warunki uczestnictwa oraz forma zgłoszenia na szkolenie:
- Odpłatność za udział jednej osoby w szkoleniu online wynosi 190,-zł netto
- Podana cena jest ceną netto i należy do niej doliczyć 23% podatku VAT (cena brutto odpowiednio:233,70,-zł od osoby).
- W przypadku szkoleń sfinansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych do ceny nie doliczamy podatku VAT. W tym celu prosimy o przesłanie do nas wypełnionego oświadczenia, które jest do pobrania tutaj.
Po dokonaniu zgłoszenia poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy otrzymujecie Państwo pro formę na podstawie, której należy dokonać płatności na nasze konto w IDEA BANK o nr 35 1950 0001 2006 0389 9519 0002. Następnie dokonamy rejestracji wszystkich zdeklarowanych uczestników szkolenia na platformę ClickMeeting z której korzystać będziecie Państwo w trakcie wykładu a to pozwoli nam utworzyć grupę szkoleniową online którą zaprosimy poprzez wysłanie do każdego uczestnika zaproszenia na podany przez Państwa wcześniej e-mail . Otrzymana wiadomość będzie zawierała dostęp do tzw. pokoju szkoleń w którym będzie czekał na Państwa w dniu szkolenia wykładowca.
- Ramowy regulamin świadczenia usług szkoleniowych ISEP jest dostępny w zakładce „Formularze i regulaminy”
Dodatkowe informacje:
- tel. 774536009 faks. 775453457, e-mail:
- zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz zgłoszeniowy online, e-mail lub faks.
- Wypełnij formularz zgłoszeniowy>>
Instrukcja rejestracji na szkolenie online>>