Kadry i płace 2021 dla zaawansowanych (10 szkoleń - 60 godz.)
Termin szkolenia:
12.04.2021r. - 31.10.2021r.
trwa nabór do grupy - szkolenie online !!!
(pakiet 10 szkoleń)
Cena: 3300,-zł netto/os.*/4059,00,-zł brutto
tel. 77/453 60 09, 504 850 668, 662 211 225
e-mail:
UWAGA! Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość starania się o dofinansowania do niniejszego szkolenia poprzez
Bazę Usług Rozwojowych (BUR).........szczegółowe informacje....
Wypełnij formularz zgłoszeniowy>>
Cel szkolenia:
W ramach realizacji szkolenia będą omawiane i prezentowane zasady rozliczeń podatkowych, księgowych i kadrowych niezbędnych do zapewnienia w firmach bezpieczeństwa prawnego oraz prawidłowego funkcjonowania działów księgowych i kadrowych w zakresie rozliczeń z pracownikami, obsługi kadrowej pracowników, zarządzania dokumentacją pracowniczą, wypełniania obowiązków prawnych nałożonych na pracodawców, rozliczania płac czy też rozliczania czasu pracy. Rok 2020 obfituje w liczne zmiany z zakresu prawa pracy oraz przepisów około pracowniczych, dodatkowo rynek pracy w Polsce zmaga się z niedoborem kadry pracowniczej co też przekłada się na wzrost zatrudnianych w Polsce obcokrajowców a co za tym idzie działy kadrowo-księgowe zmuszone są do zaznajomienia się dodatkowymi przepisami i obowiązkami które na nich w związku z tym spoczywają. Na zajęciach oprócz aktualnych aktów prawnych oraz najnowszych zmian zostaną również przytoczone interpretacja podatkowe wydawane przez Krajową Administrację Sądową, interpretacje Ministerstwa Finansów, interpretacje i wyjaśnienia ZUS i PIP oraz orzecznictwo sądowe.
Adresaci szkolenia:
Szkolenie dedykowane dla osób chcących poszerzyć własne kompetencje i umiejętności w wykonywaniu zawodu kadrowo-płacowego oraz księgowego.
Ramowy program szkolenia
- Świadczenia z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, zasiłki opiekuńcze 2021
- Rozliczanie świadczeń i benefitów pracowniczych w 2021 r. - w aspekcie składek ZUS i podatku dochodowego.
- Zasady rozliczania czasu pracy i tworzenie harmonogramów w praktyce.
- Zasady rozliczania czasu pracy i tworzenie harmonogramów w praktyce..
- Prawo pracy w 2021r. z uwzględnieniem ostatnich zmian - wybrane zagadnienia.
- Dokumentacja pracownicza od A do Z
- Zatrudnianie cudzoziemców w 2021 roku
- Delegowanie pracowników do pracy poza granicami Polski
- Kazusy i kontrowersje z zakresu prawa pracy i BHP
- Korekty listy płac i rozliczenia z ZUS i US
Prowadzący:
Mariusz Makowski - Doradca podatkowy, trener, wykładowca akademicki, ekspert w zakresie opodatkowania dochodów osiąganych przez Polaków za granicą oraz przez cudzoziemców w Polsce. Publikuje artykuły na temat opodatkowania dochodów zagranicznych w serwisie podatki.biz, w miesięczniku "Ekspert Księgowy". Jest m. in. autorem książek: „Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach w 2018 r.” (Infor 2018), „Ceny transferowe. Dokumentacja w 2018 r. (Infor 2018), „Zatrudnianie cudzoziemców – rewolucyjne zmiany, Poradnik Gazety Prawnej 9/17” (Infor 2017), "Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych za granicą. Ujęcie praktyczne" (Difin, 2008). Prowadził szkolenia dla Krajowej Izby Doradców Podatkowych, Telewizji Polskiej, Fiat, Amica Wronki, Orlen, Unilever, Deloitte, Polimex - Mostostal i in. Prowadzi własną kancelarię podatkową (www.doradca-podatkowy.net.pl).
Piotr Malinowski - Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalista z zakresu prawa dewizowego, ubezpieczenia społecznego, prawa pracy. W latach 2010 - 2017 był Inspektorem Pracy w Państwowej Inspekcji Pracy. Ekspert w zagadnieniu legalności zatrudnienia cudzoziemców, brał udział w programie Komisji Europejskiej dotyczącym delegowania pracowników w ramach świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej. W latach 2015 – 2017 był również członkiem Zespołu ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Wieloletni, doświadczony wykładowca - od 1995r prowadzi zajęcia, wykłady i szkolenia związane z prawem.
Anna Kędzierska - Adamczyk - Doradca podatkowy z kilkunastoletnim stażem, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, współwłaściciel biura rachunkowego, trener i doradca z zakresu podatków dochodowych, podatku VAT, naliczania wynagrodzeń, ZUS, zasiłków – współpracuje z kilkunastoma firmami szkoleniowymi na terenie całego kraju.
Forma realizacji szkolenia i materiały szkoleniowe:
- Szkolenie realizowane jest w formie wykładu online poparte przykładami z życia gospodarczego w trakcie którego omawiane będą najistotniejsze zmiany w przepisach kadrowo-płacowych .
- Stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.
- Autorskie materiały szkoleniowe zostaną przesłane wszystkim zgłoszonym uczestnikom (po dokonaniu płatności) dzień wcześniej na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail.
- Po zakończonym szkoleniu uczestnicy oceniają szkolenie poprzez pozostawienie opinii w formie komentarzy online, które pozwolą nam podsumować efekty i jakość realizacji szkolenia
Efektem uczestnictwie w szkoleniu będzie rozwój kadry księgowej poprzez:
- uaktualnienie wiedzy w zakresie obowiązujących stanowisk i przepisów kadrowych, podatkowych i płacowych,
- zdobycie nowych informacji dotyczących najnowszych zmian w obszarach związanych z zatrudnianiem i rozliczeniami pracowniczymi
- nabycie brakujących kompetencji w zakresie dokonywania rozliczeń z tytułu wynagrodzeń czy też innych świadczeń jakie otrzymują pracownicy i współpracownicy
- nabycie brakujących kompetencji w zakresie przygotowywania i sporządzani dokumentacji kadrowej oraz stosowania przepisów prawa pracy
Czas trwania szkolenia:
- 60 godz. (cykl 10 szkoleń po 6 godzin zegarowych)
Warunek otrzymania zaświadczenia:
- Formą zaliczenia szkolenia jest uczestnictwo w wykładzie online na podstawie którego słuchacz otrzyma zaświadczenie
Warunki uczestnictwa w szkoleniu:
- Odpłatność za udział jednej osoby w szkoleniu wynosi 3.300,-zł netto
- Podana cena jest ceną netto i należy do niej doliczyć 23% podatku VAT (cena brutto odpowiednio:4059,00,-zł od osoby).
- W przypadku szkoleń sfinansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych do ceny nie doliczamy podatku VAT. W tym celu prosimy o przesłanie do nas wypełnionego oświadczenia, które jest do pobrania tutaj.
- Po dokonaniu zgłoszenia poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy otrzymujecie Państwo pro formę na podstawie, której należy dokonać płatności na nasze konto w IDEA BANK o nr 35 1950 0001 2006 0389 9519 0002. Następnie dokonamy rejestracji wszystkich zdeklarowanych uczestników szkolenia na platformę ClickMeeting z której korzystać będziecie Państwo w trakcie wykładu a to pozwoli nam utworzyć grupę szkoleniową online którą zaprosimy poprzez wysłanie do każdego uczestnika zaproszenia na podany przez Państwa wcześniej e-mail . Otrzymana wiadomość będzie zawierała dostęp do tzw. pokoju szkoleń w którym będzie czekał na Państwa w dniu szkolenia wykładowca.
- Ramowy regulamin świadczenia usług szkoleniowych ISEP jest dostępny w zakładce „Formularze i regulaminy”
Przyjmujemy zgłoszenia pisemne i telefoniczne lub e-mailem.
tel. 77/ 453 60 09, fax. 77/ 545 34 57 e-mail: