Dziś jest: 16-11-2019, imieniny: Edmunda, Marii, Marka
zdjęcie tytułowe (1).jpeg
Szukaj na stronie

Kontakt z nami:
tel./fax: 77/ 453 60 09
tel.: 504 850 668
tel.: 662 211 225
Konsultant on-line:

Prawo pracy w 2019-2020 r. z uwzględnieniem ostatnich zmian - wybrane zagadnienia

Termin szkolenia
4 grudzień 2019 r.  godz. 9:00
 Opole - siedziba ISEP, ul. Ozimska 48 (II piętro sala 60)
 - budynek na skrzyżowaniu ul. Ozimskiej z Katowicką

Cel szkolenia
Omówienie najważniejszych aspektów prawa pracy oraz aktualizacja wiedzy uczestników w oparciu o obecnie obowiązujące przepisy. Wśród zagadnień zaprezentowanych na szkoleniu znajdą Państwo: podstawy prawa pracy, elementy czasu pracy, urlopy a w nich urlopy macierzyńskie itp.

Adresaci szkolenia
Szkolenie jest skierowane do pracodawców oraz pracowników działów kadr i hr a także kadry kierowniczej.

Program

  1. Zasady zatrudniania na podstawie umowy o Dzieło, umowy Zlecenia i umowy o Pracę
    • Kiedy warto stosować Umowa o Pracę na czas określony po zmianie przepisów?
    • Dzieło a Zlecenie – różnice wg ZUS, PIP i orzecznictwa sądowego
    • Umowy Zlecenia – prezentacja postanowień umowy
    • Zlecenie a Umowa o Pracę – różnice wg PIP i orzecznictwa sądowego
  2. RODO – najnowsze zmiany w zakresie danych osobowych i ich wpływ na procesy rekrutacyjne i kadrowe – z uwzględnieniem zmian od 4 maja 2019 r,
    • Zmiany w systemie ochrony danych osobowych
    • Zasady postępowania z CV dostarczanymi przez kandydatów do pracy
    • Dopuszczalność pobierania zaświadczeń o niekaralności
    • Pytania zakazane w procesie rekrutacji
    • Referencje i zdjęcia kandydatów i pracowników
    • zasady zbierania i przetwarzania dokumentacji pracowniczej
    • Obowiązki pracodawcy w zakresie RODO
    • RODO a ZFŚS
  3. Czas pracy w 2019 roku – wybrane zagadnienia
    • Systemy czasu pracy, rodzaje, uwarunkowania, najlepsze rozwiązania dla organizacji
    • Obowiązki związane z tworzeniem ewidencji czasu pracy osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych
    • Odpowiedzialność osobista za błędne ewidencjonowanie i rozliczanie czasu pracy
    • Nowa ewidencja czsu pracy
  4. Rozwiązanie stosunku pracy
    • Jak zgodnie z prawem rozstać się z pracownikiem?
    • Porozumienie stron – najbardziej bezkonfliktowy sposób rozstania się z pracownikiem?
    • Wypowiedzenie umowy
    • Rozwiązanie umowy w trybie dyscyplinarnym (art. 52 k.p.)
    • Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, bez winy pracownika
    • Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy
    • Czasowe powierzenie innych zadań bez wypowiadania umowy
    • Porozumienie zmieniające
    • Wypowiedzenie zmieniające
    • Świadectwo pracy, referencje
    • Nowa kategoria osób chronione przed wypowiedzeniem umowy o pracę
  5. Pracownicze programy kapitałowe – system oszczędzania z przeznaczeniem na zabezpieczenie potrzeb finansowych po osiągnięciu wieku emerytalnego lub nabyciu uprawnień emerytalnych

7.  Zmiany w sposobie przechowywania akt osobowych od 01.01.2019 r.

  • rachunek bankowy
  • przechowywanie dokumnetacji w wersji papierowej i elektronicznej
  • niszczenie dokumnetacji pracowniczej
  • tworzenie i przechowywanie kopii dokumentacji

8. Zmiany w Kodeksie Pracy od 07.09.2019 r. dot. :

  • mobbingu i dyskryminacji
  • wydawania świadectw pracy

9. Zmiany w ustawie o wynagrodzeniu minimalnym

  • nowe kwota wynagrodzenia minimalnego tj.2600 zł
  • konsekwencje wyłączenie dodatków stażowych z kwoty minimalnego wynagrodzenia
  • zmiany w układach zbiorowych pracy, porozumieniach zbiorowych, regulaminie pracy, statutach, umowach o pracę

10. Zmiany w wykonalności wyroków sądowych od 7 listopada 2019 r.

  • zmiany w Kodekcie Postępowania Cywilnego
  • obowiązek wykonalności nieprawomocnego wyroku w zakresie przywrocenia do pracy lub uznania wypowiedzenia za bezsukteczne
  • konsekwencje wykonalności nieparwomocnych wyroków sądowych z zakresu prawa i finansów.

Prowadzący

Daniel Pałyga -  Były Inspektor Pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu. Wieloletni trener, który przeprowadził ponad 2000 godzin szkoleń. Specjalista z zakresu prawa pracy, legalności zatrudnienia oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Od 1997 związany z szeroko pojętym zarządzaniem ludźmi. Posiada doświadczenie z zakresu stosowania i interpretacji dokonywanych przez organy państwowe oraz najlepszych praktyk stosowanych przez podmioty prywatne.

Forma realizacji szkolenia

  • Szkolenie realizowany jest w formie zajęć wykładowo-seminaryjnych wspomaganych prezentacją multimedialną z elementami case study w formie przykładów zawierających bieżące orzecznictwo sądowe i interpretacje podatkowe. W trakcie szkolenia prowadzący angażuje również uczestników do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i wniosków. Stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.
  • W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę w oparciu o  akty prawne oraz wzorce z innych dokumentów źródłowych.
  • Po zakończonym szkoleniu uczestnicy wypełnią ankiety ewaluacyjne mierzące efekty i jakość realizacji szkolenia.

Czas trwania szkolenia
7 godzin lekcyjnych (godzina lekcyjna to 45 minut) plus przerwy.

Efektem kształcenia na szkoleniu będzie:

1) poszerzenie posiadanej wiedzy oraz doskonalenie już posiadanych umiejętności zawodowych w zakresie rozliczeń podatkowych,

2) umiejętność przewidywania skutków i ponoszenia odpowiedzialności za podjęte działania.

Warunek otrzymania zaświadczenia
Formą zaliczenia szkolenia jest obecność na zajęciach szkoleniowych potwierdzona w liście obecności, na podstawie której słuchacz otrzymuje zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Warunki uczestnictwa w szkoleniu:

  • Odpłatność za udział jednej osoby w szkoleniu wynosi 375,-zł .
  • Podana cena jest ceną netto i należy do niej doliczyć 23% podatku VAT (cena brutto odpowiednio:461,25 -zł od osoby).
  • W przypadku szkoleń sfinansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych do ceny nie doliczamy podatku VAT. W tym celu prosimy o przesłanie do nas wypełnionego oświadczenia, które jest do pobrania tutaj.
  • Należność za szkolenie płatne na podstawie faktury na nasze konto w IDEA BANK  o nr 35 1950 0001 2006 0389 9519 0002.
  • Nieobecność zgłoszonego uczestnika w szkoleniu nie zwalnia od zapłaty pełnej kwoty należności.
  • Ramowy regulamin świadczenia usług szkoleniowych ISEP jest dostępny w zakładce „Formularze i regulaminy”
  • Uczestnicy otrzymają faktury w dniu szkolenia.
  • Cena obejmuje: wykłady, materiały szkoleniowe i poczęstunek.

Przyjmujemy zgłoszenia pisemne i telefoniczne lub e-mailem.