Dziś jest: 22-01-2021, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
zdjęcie tytułowe (1).jpeg
Szukaj na stronie

Kontakt z nami:
tel./fax: 77/ 453 60 09
tel.: 504 850 668
tel.: 662 211 225
Konsultant on-line:

Prawo pracy 2021 z uwzględnieniem ostatnich zmian - wybrane zagadnienia

Termin szkolenia
27 styczeń 2021 -  godz. 9:00 -14.30 - szkolenie online !
Cena: 320,-zł netto/os. (393,60,-zł brutto)
tel. 77/453 60 09, 504 850 668, 662 211 225
e-mail biuro@isepszkolenia.pl

Wypełnij formularz zgłoszeniowy>>
Instrukcja rejestracji na szkolenie online>>

Cel szkolenia:
Wskazanie najnowszych zmian w temacie prawa pracy jakie wprowadzono w związku z COVID-19 oraz zagadnień w zakresie pracy zdalnej. Szkolenie zawiera omówienie tematów dotyczących również umów z pracownikami, RODO, czasu pracy, rozwiązywanie umów z pracownikami oraz dokumentacji pracowniczej. Na szkoleniu są przedstawiane praktyczne rozwiązania w zakresie stosowania nowych uregulowań i najlepszych praktyk wskazywanych przez byłego Inspektora Pracy.

Adresaci szkolenia:
Pracodawcy, szefowie firmy, osoby zarządzające, pracownicy działów kadr i płac.

Program szkolenia:

1. Zasady zatrudniania na podstawie umowy o Dzieło, umowy Zlecenia i umowy o Pracę

  •  Kiedy warto stosować Umowa o Pracę na czas określony po zmianie przepisów?
  •  Dzieło a Zlecenie – różnice wg ZUS, PIP i orzecznictwa sądowego
  •  Umowy Zlecenia – prezentacja postanowień umowy
  •  Zlecenie a Umowa o Pracę – różnice wg PIP i orzecznictwa sądowego

2. RODO – najnowsze zmiany w zakresie danych osobowych i ich wpływ na procesy rekrutacyjne i kadrowe – z uwzględnieniem zmian od 4 maja 2019 r,

  •  Zmiany w systemie ochrony danych osobowych
  •  Zasady postępowania z CV dostarczanymi przez kandydatów do pracy
  •  Dopuszczalność pobierania zaświadczeń o niekaralności
  •  Pytania zakazane w procesie rekrutacji
  •  Referencje i zdjęcia kandydatów i pracowników
  •  zasady zbierania i przetwarzania dokumentacji pracowniczej
  •  Obowiązki pracodawcy w zakresie RODO
  •  RODO a ZFŚS

3. Czas pracy w 2021 roku – wybrane zagadnienia

  •  Systemy czasu pracy, rodzaje, uwarunkowania, najlepsze rozwiązania dla organizacji
  •  Obowiązki związane z tworzeniem ewidencji czasu pracy osób zatrudnianych na podstawie umów cywilnoprawnych
  •  Odpowiedzialność osobista za błędne ewidencjonowanie i rozliczanie czasu pracy
  •  Rozliczanie kwarantanny, izolacji i innych okresów pozostawania bez świadczenia pracy
  •  Ewidencja czasu pracy
  •  Zmiany w systemach i rozkładach czasu pracy - COVID-19

4. Rozwiązanie stosunku pracy w dobie coronawirusa

  •  Jak zgodnie z prawem rozstać się z pracownikiem?
  •  Porozumienie stron – najbardziej bezkonfliktowy sposób rozstania się z pracownikiem?
  •  Wypowiedzenie umowy
  •  Rozwiązanie umowy w trybie dyscyplinarnym (art. 52 k.p.)
  •  Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, bez winy pracownika
  •  Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy
  •  Czasowe powierzenie innych zadań bez wypowiadania umowy
  •  Porozumienie zmieniające
  •  Wypowiedzenie zmieniające
  •  Nowa kategoria osób chronionych przed wypowiedzeniem umowy o pracę
  •  Zmiany w wykonalności wyroków sądowych od 7 listopada 2019 r.

5.  Zmiany w zakresie dokumentacji pracowniczej od 01.01.2019 r.

  •  rachunek bankowy
  •  przechowywanie dokumentacji w wersji papierowej i elektronicznej
  •  niszczenie dokumentacji pracowniczej
  •  tworzenie i przechowywanie kopii dokumentacji]
  •  digitalizacja akt osobowych

6. Zmiany w Kodeksie Pracy od 07.09.2019 r.

  •  mobbing i dyskryminacja
  •  wydawanie świadectw pracy

7. Praca zdalna

  •  zakres wykonywania pracy zdalnej,
  •  rozliczanie pracownika z wykonania pracy zdalnej
  •  tajemnice służbowe, publiczne
  •  mienie powierzone
  •  Rodo a praca zdalna

8. Nowe obowiązki pracodawców od 17.12.2021 r. dot. "Sygnalistów"

  • obowiązek dla urzędów
  • obowiązek dla firm zatrudniających pow. 250 pracowników
  • zakres normowania w Dyrektywie 2019/1937 z 23.10.2019 r.

Prowadzący:

Daniel Pałyga -  Były Inspektor Pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Opolu. Wieloletni trener, który przeprowadził ponad 2000 godzin szkoleń. Specjalista z zakresu prawa pracy, legalności zatrudnienia oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Od 1997 związany z szeroko pojętym zarządzaniem ludźmi. Posiada doświadczenie z zakresu stosowania i interpretacji dokonywanych przez organy państwowe oraz najlepszych praktyk stosowanych przez podmioty prywatne.

Forma realizacji szkolenia i materiały szkoleniowe:

  • Szkolenie realizowane jest w formie wykładu online poparte przykładami z życia gospodarczego w trakcie którego omawiane będą najistotniejsze zmiany w przepisach prawa pracy .
  •  Stosowane są metody i techniki nauczania skoncentrowane na praktycznych aspektach rozwiązywania problemów.
  • Autorskie materiały szkoleniowe zostaną przesłane wszystkim zgłoszonym uczestnikom (po dokonaniu płatności) dzień wcześniej na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail.
  • Po zakończonym szkoleniu uczestnicy oceniają szkolenie poprzez pozostawienie opinii w formie komentarzy online,  które pozwolą nam podsumować efekty i jakość realizacji szkolenia.

Warunek otrzymania zaświadczenia:
Formą zaliczenia szkolenia jest uczestnictwo w wykładzie online na podstawie którego słuchacz otrzyma zaświadczenie

Warunki uczestnictwa oraz forma zgłoszenia na szkolenie:

  • Odpłatność za udział jednej osoby w szkoleniu online wynosi 320,-zł netto
  • Podana cena jest ceną netto i należy do niej doliczyć 23% podatku VAT (cena brutto odpowiednio:393,60,-zł od osoby).
  • W przypadku szkoleń sfinansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych do ceny nie doliczamy podatku VAT. W tym celu prosimy o przesłanie do nas wypełnionego oświadczenia, które jest do pobrania tutaj.

    Po dokonaniu zgłoszenia poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy otrzymujecie Państwo pro formę na podstawie, której należy dokonać płatności na nasze konto w IDEA BANK  o nr 35 1950 0001 2006 0389 9519 0002. Następnie dokonamy rejestracji  wszystkich zdeklarowanych uczestników szkolenia na platformę  ClickMeeting z której korzystać będziecie Państwo  w trakcie wykładu a to pozwoli nam utworzyć grupę szkoleniową online którą zaprosimy poprzez wysłanie do każdego uczestnika zaproszenia na podany przez Państwa wcześniej e-mail . Otrzymana wiadomość będzie zawierała dostęp do tzw. pokoju szkoleń w którym będzie czekał na Państwa w dniu szkolenia wykładowca.

  • Ramowy regulamin świadczenia usług szkoleniowych ISEP jest dostępny w zakładce „Formularze i regulaminy”